Brak notatek
Koszyk jest pusty
Wyślij do drukarki
Usuń

Projekt „Change now” Fundacja X

Fundacja X powstała w 2017 r. w Białymstoku z inicjatywy Adama Obuchowicza, który zaprosił do niej dwójkę przyjaciół, Joannę i Marcina.

Celem jest działalność w zakresie kultury, sztuki, profilaktyki i promocji zdrowia oraz ekologii, polegająca na popieraniu wszechstronnego rozwoju społeczeństwa. Fundacja realizuje swoje cele między innymi poprzez inicjowanie wydarzeń służących rozwojowi oraz poszerzaniu wiedzy w tematach związanych ze statutową działalnością, organizację warsztatów (m.in. Braterstwo Puszczy, Nasza Niepodległa), plenerów, wystaw (m.in. Zbigniewa Nowickiego, Roberta Kempistego), kampanii społecznych (Białostocki Express Świąteczny).

Opis projektu

CHANGE NOW będzie ogólnodostępnym przewodnikiem dla osób zainteresowanych dołożeniem małej cegiełki do powstrzymania zmian klimatu na Ziemi.

Zwiększona emisja CO2 jest w tym momencie największym zagrożeniem dla życia na Ziemi. Zmiany klimatyczne które obserwujemy na przestrzeni życia jednego pokolenia są już zauważalne dla większości populacji. Celem projektu CHANGE NOW jest stworzenie generatora zmian jakie są potrzebne w celu zmniejszenia przez człowieka emisji CO2. Wpisując dane dotyczące np. używanej żarówki, sprzętu AGD uzyskamy przybliżone dane na temat emisji CO2 a następnie poradę na jaką mamy zmienić żeby zmniejszyć emisję CO2. Generator Change Now oprócz porad dotyczących gospodarstwa domowego będzie zawierał informacje na temat transportu (np. ile do atmosfery wydziela się CO2 gdy przejedziemy 1km samochodem a co się stanie gdy przejdziemy ten odcinek pieszo), żywności którą spożywamy i innych artykułów które wykorzystujemy jako konsumenci. Będzie można podać dane dotyczące przyzwyczajeń jednej osoby, rodziny lub małej firmy. W internecie dostępne są kalkulatory emisji CO2 zawierające tylko informację o tym ile emitujemy nie podając konkretnej porady co TERAZ możemy zrobić. CHANGE NOW będzie ogólnodostępnym przewodnikiem dla osób zainteresowanych dołożeniem małej cegiełki do powstrzymania zmian klimatu na Ziemi.

Linki do kanałów fundacji: